Ridders Militaire Willems-Orde sinds 1940

Gebruikersavatar
Roel
Moderator
Berichten: 2491
Lid geworden op: 12 Jun 2007, 07:42
Locatie: -Limburg-
Contact:

Ridders Militaire Willems-Orde sinds 1940

Berichtdoor Roel » 17 Jul 2007, 23:20

Ridders Militaire Willems-Orde sinds 1940

Met dank aan het boek: De Militaire Willems-Orde sedert 1940 door Majoor der infanterie
P. G. H. Maalderink.

Tip

Met behulp van de toetsencombinatie ctrl F kan men makkelijk de namenlijst doorzoeken.

Op www.onderscheidingen.nl is vaak meer info te vinden.
Via de google zoekterm: achternaam onderscheidingen.nl

Grootmeesters der Militaire Willems-Orde

1890 – 1948
H.M. Koningin Wilhelmina der Nederlanden

1948 – 1980
H.M. Koningin Juliana der Nederlanden

1980 – heden
H.M. Koningin Beatrix der Nederlanden

Ridder der 1ste klasse der Militaire Willems-Orde (Ridder Grootkruis)

H.K.H Prinses Wilhelmina der Nederlanden
4 september 1948

Z.M. Koning George VI
Koning van Groot-Brittannië, Ierland en de Britse overzeese gebiedsdelen, Keizer van Brits Indië.
1 juli 1946

Z.M. Keizer Haille Selassie I
Keizer van Ethiopië.
3 november 1946

Z.E. Franklin Delano Roosevelt
President der Verenigde Staten van Amerika
15 april 1948

Ridder der 2de klasse der Militaire Willems-Orde (Commandeur)

Z.K.H. Prins Bernhard der Nederlanden
15 juni 1946

Generaal Simon Hendrik Spoor
17 juni 1949

Ridder der 4de klasse der Militaire Willems-Orde (Ridder)

Gesorteerd op periode waarin de MWO verworven is.

Mei 1940 (inval in Nederland)

Het Wapen der Militaire Luchtvaart
18 juni 1948

Bernardus Beekman
Dienstplichtig soldaat van het Wapen der Infanterie
9 mei 1946

Tede Beets
Reserve-luitenant-kolonel van het Wapen der Infanterie
15 juni 1946

Antonie Hubertus Bodaan
Reserve-eerste luitenant-vlieger van het Wapen der Militaire Luchtvaart
9 mei 1946

Isaac Helenus Bolman
Kapitein van het Wapen der Infanterie
9 mei 1946

Johannes Carel Antonius Clasener
Dienstplichtig sergeant van het Wapen der Genie
20 maart 1950

Johannes Jacobus Nicolaas Cramer
Reserve-majoor van het Wapen der Infanterie
9 mei 1946

Willem Carel Hendrik Dekker
Vaandrig van het Wapen der infanterie
24 augustus 1946

Gerhard Julius Wilhelm Gelderman
Tijdelijk majoor van het Wapen der Koninklijke Marechaussee
9 mei 1946

Willem Frederik Hennink
Tijdelijk kolonel van het Wapen der Infanterie
9 mei 1946

Jacobus van der Houwen
Reserve-eerste luitenant van het Wapen der Genie
15 juni 1946

Frans Paul de Jager
Reserve-eerste luitenant van het Wapen der Artillerie
9 mei 1946

Willem Johannes Kennick
Wachtmeester van het Wapen der Cavalerie
9 mei ?

Hendricus Petrus Koster
Gepensioneerd adjudant-onderofficier-instructeur van het Wapen der Genie bij het Korps Pontonniers en Torpedisten
15 maart 1948

Willem Pieter Landzaat
Majoor van het Wapen der Infanterie
9 mei 1946

Willem van Lier
Luitenant ter zee der eerste klasse
16 juli 1940

George John Lionel Maduro
Reserve-tweede luitenant van het Wapen der Cavalerie
9 mei 1946

Jan Mallinckrodt
Majoor van het Wapen der Infanterie
24 augustus 1946

Gerard Migchelbrink
Dienstplichtig soldaat van het Wapen der Infanterie
9 mei 1946

Herman Mulder
Reserve-luitenant-kolonel van het Wapen der Infanterie
13 november 1946

Hendrik Jan Mulder
Reserve-eerste luitenant van het Wapen der Artillerie
15 juni 1946

Cornelis Marinus Oome
Dienstplichtig soldaat van het Korps Pontonniers en Torpedisten
9 mei 1946

Johannes Martinus Petrus van Oudheusden
Dienstplichtig korperaal-ziekenverzorger van de Geneeskundige dienst
19 juli 1946

Johannes Bernardus Plasschaert
Tijdelijk eerste luitenant van het Wapen der Genie
24 augustus 1946

Hugo Desire Rijhuner
Onderluitenant der Infanterie van het Koninklijk Nederlands-Indisch Leger
26 juni 1946

Carl Erwin Friedrich Schnabel
Tweede luitenant van het Wapen der Artillerie
9 mei 1946

Arie Marinus Schouten
Dienstplichtig wachtmeester van het Wapen der Artillerie
15 juni 1946

Willem Schuiling
Kapitein der Mariniers
10 mei 1946

Cornelis Johannes Henricus Sleegers
Dienstplichtig soldaat van het Wapen der Infanterie
15 juni 1946

Johannes van Staveren
Luitenant ter zee der tweede klasse
16 juni 1940

Bernardus Swagerman
Reserve-tweede luitenant-waarnemer van het Wapen der Militaire Luchtvaart
9 mei 1946

Johannes Franciscus Cornelis Toelen
Dienstplichtig tijdelijk sergeant van Speciale Diensten
9 mei 1946

Johannes Jan Versteegen
Dienstplichtig wachtmeester van het Wapen der Cavalerie
9 mei 1946

Antonie van Vlierden
Sergeant-majoor-timmerman van het Wapen der Genie
15 juni 1946

Ir. Ferdinand Hendrik Warnaars
Reserve-eerste luitenant van het Wapen der Infanterie
19 juli 1946

1940 tot 1945 (strijd vanuit Engeland)

De Onderzeedienst
6 juni 1947

De Koninklijke Nederlandsche Brigade Prinses Irene
3 juli 1945

Johannes Frans van Dulm
Luitenant ter zee der eerste klasse
23 juli 1947

Maarten Jan Knottenbelt
Reserve-eerste luitenant van het Wapen der Infanterie
30 augustus 1948

Etiënne Henri Larive
Gepensioneerd luitenant ter zee der tweede klasse
23 juli 1947

Willem Adriaan de Looze
Luitenant ter zee der tweede klasse
20 augustus 1948

Johan Nicolaas Mulder
Majoor-vlieger van het Wapen der Militaire Luchtvaart
26 november 1947

Henri Max Louis Frédéric Emile van Oostrom Soede
Luitenant ter zee der eerste klasse
9 januari 1948

Willem Leonard de Roos
Vaandrig van het Wapen der Infanterie
18 juni 1947

Heije Schaper
Officier vlieger der tweede klasse bij de Koninklijke Marine
15 november 1940

1940 tot 1945 (verzet in Nederland)

Aart Hendrik Albas
Luitenant ter zee der derde klasse van speciale diensten der Koninklijke Marine Reserve
4 december 1948

Mr. Pierre Louis Baron d'Aulnis de Bourouill
Reserve-kapitein van het Wapen der Artillerie
7 januari 1950

Cornelis Hendrik van Bemmel
Wachtmeester van het Wapen der Cavalerie
30 augustus 1948

Ir. Frederik Karel Tjark Beukema toe Water
Verzetsstrijder
14 december 1949

Tobias Biallosterski
Tijdelijk reserve-eerste luitenant van Algemene Dienst
25 februari 1946

Johannes Josephus Franciscus Borghouts
Tijdelijk reserve-luitenat-kolonel van het Wapen der Infanterie
24 augustus 1946

Garrelt Andreas van Borssum Buisman
Ritmeester van het Wapen der Cavalerie
30 augustus 1948

Martinus Antonius Marie Bouman
Eervol ontslagen eerste luitenant der Infanterie van het Koninklijk Nederlands-Indisch Leger
31 maart 1952

Mr. Cornelis Brouwer
Verzetsstrijder
14 december 1949

Johannes Arnoldus van Bijnen
Reserve-eerste luitenant van het Wapen der Infanterie
24 november 1950

Theodorus Dobbe
Verzetsstrijder
11 september 1951

Gerard Adrianus Dogger
Luitenant ter zee der tweede klasse van speciale diensten der Koninklijke Marine Reserve
16 maart 1953

Pieter Dourlein
Sergeant-vliegschutter bij de Koninklijke Marine
6 oktober 1950

Arie van Driel
Verzetsstrijder
30 augustus 1948

Brunita Josepha Fick-Gemmeke
Verzetsstrijdster
8 juli 1950

Francis Truman Goodfellow
Luitenant ter zee der derde klasse van de Britse Marine
29 mei 1942

Lodewijk Anne Rinse Jetze van Hamel
Luitenant ter zee der tweede klasse
4 oktober 1946

Mr. Siebren Erik Hazelhoff Roelfzema
Reserve-tweede luitenant van Algemene Dienst
4 juni 1942

Cornelis Pieter van den Hoek
Verzetsstrijder
30 augustus 1948

Hendrik Geert de Jonge
Eervol ontslagen als zodanig tijdelijk benoemd kapitein van het Wapen der Artillerie
30 augustus 1948

Henri Koot
Als zodanige tijdelijk benoemd reserve-generaal-majoor van de Generale Staf
24 augustus 1946

Christoffel Krediet
Dienstplichtig soldaat van het Wapen der Infanterie
4 juni 1942

Jan de Landgraaf
Verzetsstrijder
30 augustus 1948

Willem Charles Jean Marie van Lanschot
Tijdelijk kolonel van het Wapen der Cavalerie
30 augustus 1948

Mr. Theo Johan Antoine Marie van Lier
Kornet van het Wapen der Artillerie
14 december 1949

Christiaan Navis
Reserve-kapitein van het Wapen der Artillerie
26 augustus 1953

Jan Peelen
Tijdelijk sergeant-oorlogsvrijwilliger van het Wapen der Infanterie
14 december 1949

Jan Mathijs Peters
Verzetsstrijder
8 oktober 1951

Hendrikus Johannes Roubis
Verzetsstrijder
14 juni 1950

Kornelis Pieter van de Sande
Verzetsstrijder
30 augustus 1948

Liepke Scheepstra
Korporaal van het Korps Politietroepen
24 augustus 1946

Jhr. Pieter Jacob Six
Tijdelijk reserve-kolonel van het Wapen der Cavalerie
24 augustus 1946

Pieter Tazelaar
Dienstplichtig sergeant van het Wapen der Infanterie
9 september 1944

Christiaan Tonner
Luitenant-kolonel van het Wapen der Artillerie
1 augustus 1950

Dr. Gerrit Menne Hendrik Veeneklaas
Reserve-officier van gezondheid der eerste klasse
1 oktober 1948

1940 tot 1945 (Koopvaardij)

Bartele Broer Bakker
Luitenant ter zee der tweede klasse van speciale diensten der Koninklijke Marine Reserve
28 augustus 1948

Willem Marinus Herkemij
Stuurman
28 juni 1941

Hette Wijtze Hettema
Gezagvoerder ter koopvaardij
14 augustus 1943

Willem Horsman
Gezagvoerder der koopvaardij
14 januari 1943

Conrad Valentin Posthumus
Gezagvoerder der koopvaardij
24 augustus 1940

Ary Romijn
Gezagvoerder der koopvaardij
20 januari 1948

1941 tot 1945 (Strijd tegen Japan)

Ridder der 3de klasse der Militaire Willems-Orde (Officier)

Karel Willem Frederik Marie Doorman
Schout-bij-nacht
5 juni 1942

Jacob Pieter van Helsdingen
Kapitein-Vlieger-waarnemer der Militaire Luchtvaart van het Koninklijk Nederlands-Indisch Leger
14 juli 1948

Ridder der 4de klasse der Militaire Willems-Orde (Ridder)

Het Korps Mariniers
4 december 1946

De Marine Luchtvaartdienst
9 april 1942

Het Wapen der Militaire Luchtvaart van het Koninklijk Nederlands-Indisch Leger
16 maart 1942

Ir. Dirk Lucas Asjes
Reserve-kolonel-vlieger-waarnemer van het Wapen der Militaire Luchtvaart
31 juli 1950

Willem Carel van den Berg
Luitenant-kolonel der Infanterie van het Koninklijk Nederlands-Indisch Leger
27 december 1948

Thomas Howell Binford
Kapitein-luitenant ter zee der Amerikaanse Marine
6 augustus 1942

Gerardus Meinardus Bruggink
Sergeant-vlieger der Militaire Luchtvaart van het Koninklijk Nederlands-Indisch Leger
14 juli 1948

Hugo Victor Benjamin Burgerhout
Luitenant ter zee-vlieger der eerste klasse der Koninklijke Marine Reserve
11 december 1950

Antonie Jacobus Bussemaker
Luitenant ter zee der eerste klasse
8 januari 1942

Jan Marie Lodewijk Ignatius Chömpff
Luitenant ter zee der eerste klasse
16 april 1942

Johan Davijt
Eerste luitenant der Infanterie van het Koninklijk Nederlands-Indisch leger
27 januari 1948

August Gerard Deibel
Eerste luitenant-vlieger-waarnemer der Militaire Luchtvaart van het Koninklijk Nederlands-Indisch Leger
14 juli 1948

Johannes van Dulst
Gewezen hoofd van de Luchtbeschermingsdienst te Tarakan
19 februari 1942

Jan Cornelis Adriaan Faber
Kapitein der Infanterie van het Koninklijk Nederlands-Indisch Leger
25 augustus 1947

Hendrikus Abraham Waldemar Goossens
Luitenant ter zee der eerste klasse
8 december 1944

Irot
Sergeant der Infanterie van het Koninklijk Nederlands-Indisch Leger
28 februari 1947

Reinier Emil Jessurun
Tijdelijk luitenant-kolonel-waarnemer der Militaire Luchtvaart van het Koninklijk Nederlands-Indisch Leger
16 oktober 1948

Johannes Adrianus de Jong
Eerste luitenant der Infanterie van het Koninklijk Nederlands-Indisch Leger
7 oktober 1947

Mauretz Christaan Kokkelink
Militie-sergeant van het Koninklijk Nederlands-Indisch Leger
12 april 1945

Ir. Albert Gerbens Koops Dekker
Reserve-eerste luitenant der Infanterie van het Koninklijk Nederlands-Indisch Leger
3 juni 1950

Eugéne Edouard Bernard Lacomblé
Kapitein-luitenant ter zee
28 mei 1949

Reinder Gebbienus de Lange
Kapitein van de Generale Staf van het Koninklijk Nederlands-Indisch Leger
3 juni 1950

Willem Marie van Moppes
Officier van de Marine Stoomvaartdienst der tweede klasse
19 november 1942

Johannes van Oort
Landstormsoldaat der eerste klasse der infanterie van het Koninklijk Nederlands-Indisch Leger
12 mei 1949

Frits Jan Willem den ouden
Eerste luitenant-vlieger der Militaire Luchtvaart van het Koninklijk Nederlands-Indisch Leger
12 februari 1942

Roelof Theodorus Overakker
Generaal-majoor der Infanterie van het Koninklijk Nederlands-Indisch Leger
25 juni 1951

Edward Parker
Luitenant ter zee der eerste klasse der Amerikaanse Marine
8 oktober 1942

Andrias Antonius Marinus van Rest
Kapitein-vlieger der Militaire Luchtvaart van het Koninklijk Nederlands-Indisch Leger
12 februari 1942

Albert Rooks
Kapitein ter zee der Amerikaanse Marine
20 februari 1948

Gerard Frederik Rijnders
Luitenant ter zee-vlieger der eerste klasse
29 januari 1948

Jan Frederik Scheffer
Vaandrig-vlieger-waarnemer der Militaire Luchtvaart van het Koninklijk Nederlands-Indisch Leger
14 juli 1948

Phillipus Bernardus Marie van Straelen
Kapitein ter zee
27 juni 1947

Nico Leonard Willem van Straten
Luitenant-kolonel der Infanterie van het Koninklijk Nederlands-Indisch Leger
29 oktober 1942

Julius Tahya
Sergeant der eerste klasse der Infanterie van het Koninklijk Nederlands-Indisch Leger
21 september 1942

Tajib (Tojib)
Korporaal-ziekenverpleger van het Koninklijk Nederlands-Indisch Leger
27 januari 1948

Nicolaas Franciscus Bernardus de Vet
Matroos der eerste klasse
19 november 1942

Marinus Vooren
Kolonel der Infanterie van het van het Koninklijk Nederlands-Indisch Leger
27 januari 1948

Harry Frederik Voss
Sergeant der Infanterie van het Koninklijk Nederlands-Indisch Leger
8 augustus 1950

Simon de Waal
Generaal-majoor der Infanterie van het Koninklijk Nederlands-Indisch Leger
27 december 1948

Carel Adrianus Johannes van Well Groeneveld
Luitenant ter zee der eerste klasse
15 januari 1942

Adriaan Zijlmans
Kapitein der Infanterie van het Koninklijk Nederlands-Indisch Leger
13 mei 1948

1944 tot 1945 (Bevrijding van Nederland)

De 82ste Luchtlandingsdivisie van het Amerikaanse Leger
8 oktober 1945

John Barnett
Luitenant van het Britse Leger
9 februari 1946

Dr. Arie Dirk Bestebreurtje
Reserve-majoor van het Wapen der Infanterie
23 oktober 1952

Charles King Boyd
Majoor van de Amerikaanse Legerluchtmacht
17 oktober 1946

Hendrik Brinkgreve
Tijdelijk reserve-majoor van het Wapen der Artillerie
18 april 1946

Steve Archie Chappuis
Kolonel van het Amerikaanse Leger
14 november 1946

Charles Henry Chase
Luitenant-kolonel van het Amerikaanse Leger
14 november 1946

Richard Frans Wharton Cleaver DSO DFC
Majoor van de Britse Luchtmacht
31 juli 1945

David Theodore Dobie DSO
Majoor van het Britse Leger
31 juli 1945

Charles Louis Jean Francois Douw van der Krap
Luitenant ter zee de eerste klasse
17 december 1949

Daniel Frank Elam
Majoor van de Amerikaanse Legerluchtmacht
17 oktober 1946

Edward Simons Fulmer
Tweede luitenant van de Amerikaanse Legerluchtmacht
17 oktober 1946

Edward Simons Fulmer
Tweede luitenant van de Amerikaanse Legerluchtmacht
17 oktober 1946

Jacobus Groenewoud
Reserve-kapitein van het Wapen der Infanterie
27 juli 1945

Jan Jozef Lambert van Hoof
Geallieerd militair in hoedanigheid lid van de inlichtingendienst van de Ordedienst der Binnenlandse Strijdkrachten
19 juli 1946

Harry William Osborn Kinnard
Kolonel van het Amerikaanse Leger
14 november 1946

Ir. Adriaan Paulen
Tijdelijk reserve-kolonel van Algemene Dienst
12 september 1947

Herbert Edgar Schulman
Tweede luitenant van de Amerikaanse Legerluchtmacht
17 oktober 1946

Maxwell Davenport Taylor
Generaal-majoor van het Amerikaanse Leger
14 november 1946

Reuben Henry Tucker
Kolonel van het Amerikaanse Leger
22 februari 1946

William Kero
Sergeant van het Amerikaanse Leger
8 oktober 1945

Joseph Myers
Eerste luitenant van het Amerikaanse Leger
8 oktober 1945

Dewitt Terry
Sergeant van het Amerikaanse Leger
8 oktober 1945

Waverly Wray
Eerste luitenant van het Amerikaanse Leger
8 oktober 1945

Charles Billingslea
Kolonel van het Amerikaanse Leger
8 oktober 1945

Robert Blankenship
Eerste luitenant van het Amerikaanse Leger
8 oktober 1945

Julian Cook
Luitenant-kolonel van het Amerikaanse Leger
8 oktober 1945

Wesley Harris
Kapitein van het Amerikaanse Leger
8 oktober 1945

Glenn Jonas
Sergeant van het Amerikaanse Leger
8 oktober 1945

Paul Lester
Soldaat der eerste klasse van het Amerikaanse Leger
8 oktober 1945

Cyril Coleman DSO OBE
Brigade-generaal van het Britse Leger
24 april 1946

Kenneth Mayhew
Majoor van het Britse Leger
24 april 1946

Benjamin Vincent Thomlinson
Majoor van het Britse Leger
24 april 1946

Joseph William Campbell
Korporaal van het Canadese Leger
8 december 1945

Hugh Philip falloon
Majoor van het Canadese Leger
8 december 1945

Howard Reginal Myatt
Soldaat der eerste klasse van het Canadese Leger
8 december 1945

Roger Caron
Luitenant van het Canadese Leger
8 december 1945

John Charles Bertrand Forbes
Luitenant van het Canadese Leger
8 december 1945

James Elmer Gillis
Kanonnier van het Canadese Leger
8 december 1945

Wilfred Herman Kirk
Sergeant van het Canadese Leger
8 december 1945

Kenneth Cecil Liddell
Luitenant van het Canadese Leger
8 december 1945

Gerald Linn Mason
Luitenant van het Canadese Leger
8 december 1945

1945 tot 1950 (Strijd in Nederlands-Indië)

Het Regiment van Heutsz
23 juni 1972

Gerard Bakker
Reserve-tweede luitenant van het Wapen der Infanterie van de Koninklijke Landmacht
22 juni 1948

Koert Bavinck
Reserve-eerste luitenant van het Wapen der Infanterie van de Koninklijke Landmacht
22 juni 1948

Halbe Brandsma
Tijdelijk korporaal der Marinies
17 juli 1947

Wilhelminus Jacobus de Bruin
Dienstplichtig soldaat van het Wapen der Infanterie van de Koninklijke Landmacht
4 november 1948

Joost Dourlein
Kapitein der Mariniers
3 oktober 1951

Willem Epke
Tijdelijk reserve-eerste luitenant van het Wapen der Infanterie van de Koninklijke Landmacht
4 janurai 1949

Giovanni Narcis Hakkenberg
Korporaal der Mariniers
6 maart 1951

Albert Hoeben
Tijdelijk korporaal der Mariniers
28 mei 1947

Johannes Jacobus Marinus Hulspas
Soldaat der eerste klasse oorlogsvrijwilliger van het van het Wapen der Infanterie van de Koninklijke Landmacht
24 november 1950

Kemis Bin Panoe
Korporaal der Infanterie van het Koninklijk Nederlands-Indisch Leger
25 juli 1947

Cornelis Knulst
Tijdelijk majoor van het Wapen der Infanterie van de Koninklijke Landmacht
13 mei 1947

Jan de Koster
Korporaal der Mariniers
6 januari 1950

Sjoerd Albert Lapré
Eerste luitenant der Infanterie van het Koninklijk Nederlands-Indisch Leger
7 januari 1950

Cornelis Gerardus Lems
Tijdelijk majoor der Mariniers
28 februari 1949

Johan Kroese Meijer
Kolonel der Infanterie van het Koninklijk Nederlands-Indisch Leger
11 juni 1948

Mr. Frans Paul Willem van Nouhuys
Assistent-resident voor Zuid-Kedoe
7 januari 1950

Cornelis Plaatzer
Tijdelijk sergeant oorlogsvrijwilliger-parachutist van het Wapen der Infanterie van de Koninklijke Landmacht
7 januari 1950

Adrianus van Santen
Luitenant-kolonel der Infanterie van het Koninklijk Nederlands-Indisch Leger
30 november 1949

Pieter Scholten
Reserve-generaal-majoor der Infanterie van het Koninklijk Nederlands-Indisch Leger
29 december 1950

Gijsbertus Johannes Schussler
Reserve-eerste luitenant van het Wapen der Infanterie van de Koninklijke Landmacht
24 augustus 1950

Leo Marie Snijders
Reserve-eerste luitenant van Algemene Dienst van de Koninklijke Landmacht
17 februari 1951

Tivadar Emile Spier
Kapitein van het Wapen der Infanterie van de Koninklijke Landmacht
14 mei 1955

Tolo
Sergeant der Artillerie van het Koninklijk Nederlands-Indisch Leger
16 september 1948

Johan Hendrik Christoffel Ulrici
Kapitein van het Wapen der Infanterie van de Koninklijke Landmacht
3 oktober 1953

Antonius Franciscus van Velsen
Kapitein der Mariniers
17 juli 1947

Jacob de Waard
Tijdelijk sergeant-majoor der Mariniers
22 augustus 1949

1950 tot 1954 (Strijd in Korea)

Johannes Anemaet
Tijdelijk kapitein van het Wapen der Infanterie
8 mei 1951

Johan Frans Ketting Oliviers
Soldaat van het dienstvak van de Technische Dienst
8 mei 1951

Marinus Petrus Antonius den Ouden
Tijdelijk luitenant-kolonel van het Garderegiment Grenadiers en Jagers
14 april 1951
Heeft u informatie over items uit mijn collectie? Neem dan contact met mij op..
beheerder http://www.onderscheidingenforum.nl
Lid van SRO en OMSA

Bram
Berichten: 210
Lid geworden op: 02 Jul 2007, 21:45
Locatie: 's-Hertogenbosch

Berichtdoor Bram » 17 Jul 2007, 23:43

Handig! Dank!

Trouwens....Roosevelt is in 1948 benoemd tot Ridder-Grootkruis? Raar dat ze hem postuum hebben benoemd.

Gebruikersavatar
Roel
Moderator
Berichten: 2491
Lid geworden op: 12 Jun 2007, 07:42
Locatie: -Limburg-
Contact:

Berichtdoor Roel » 18 Jul 2007, 12:53

Roosevelt was inderdaad posthuum voor verdienste tijdens de oorlog!
Heeft u informatie over items uit mijn collectie? Neem dan contact met mij op..
beheerder http://www.onderscheidingenforum.nl
Lid van SRO en OMSA

Gebruikersavatar
49thRecce
Berichten: 259
Lid geworden op: 24 Jun 2007, 01:17

Berichtdoor 49thRecce » 24 Jul 2007, 23:03

Mis ik niet van Helsdingen RMWO derde klasse?
Of heb ik er overheen gekeken?
"Maybe I was brave, I don't know. At the time I was just doing the job, I didn't have time for other thoughts."—Private Johnson Beharry VC.

Gebruikersavatar
Roel
Moderator
Berichten: 2491
Lid geworden op: 12 Jun 2007, 07:42
Locatie: -Limburg-
Contact:

Berichtdoor Roel » 24 Jul 2007, 23:09

Jacob Pieter van Helsdingen staat er in. Tip, via ctrl F kun je zoeken!
Heeft u informatie over items uit mijn collectie? Neem dan contact met mij op..
beheerder http://www.onderscheidingenforum.nl
Lid van SRO en OMSA

Gebruikersavatar
49thRecce
Berichten: 259
Lid geworden op: 24 Jun 2007, 01:17

Berichtdoor 49thRecce » 25 Jul 2007, 00:01

Roel Rijks schreef:Jacob Pieter van Helsdingen staat er in. Tip, via ctrl F kun je zoeken!

Ok, Thanks!
"Maybe I was brave, I don't know. At the time I was just doing the job, I didn't have time for other thoughts."—Private Johnson Beharry VC.

Gebruikersavatar
david daane bolier
Berichten: 22
Lid geworden op: 15 Jul 2008, 13:23
Locatie: Den Haag & Colombo (SL)

RMWO Kapt.Anemaet & Soldaat Ketting Olivier

Berichtdoor david daane bolier » 15 Sep 2008, 21:16

Wellicht interessant deze pagina uit de Legerkoerier 1e jaargang nr. 2 (1951)
Bijlagen
legerkoerier.jpg
legerkoerier.jpg (417.15 KiB) 25538 keer bekeken

corne05
Berichten: 61
Lid geworden op: 14 Jun 2007, 21:54

Berichtdoor corne05 » 15 Sep 2008, 22:18

Hallo David

Via de verzameling van de Technische Dienst in Soesterberg heb ik een kopie gekregen van het Koninklijk Besluit van toekenning MWO
aan Ketting Olivier.
Bij deze zal ik die plaatsen

groeten
Corne
Bijlagen
Afbeelding 003.jpg
Afbeelding 003.jpg (255.34 KiB) 25532 keer bekeken

Gebruikersavatar
david daane bolier
Berichten: 22
Lid geworden op: 15 Jul 2008, 13:23
Locatie: Den Haag & Colombo (SL)

Ridders Mariniersbrigade

Berichtdoor david daane bolier » 15 Sep 2008, 22:49

Dan ook een bladzij uit het boek "De Mariniersbrigade" van de generaal Dorren, met de ridders MWO.
Een andere foto van dhr Hoeben met de baton op zijn gevechtspak heb ik geplaatst op het Nederlandse Militariaforum. Te vinden bij het onderwerp "dungaree".
Bijlagen
marbrig mwo.jpg
marbrig mwo.jpg (202.41 KiB) 25529 keer bekeken

Gebruikersavatar
Roel
Moderator
Berichten: 2491
Lid geworden op: 12 Jun 2007, 07:42
Locatie: -Limburg-
Contact:

Berichtdoor Roel » 16 Sep 2008, 07:36

Albert Hoeben is nog jaarlijks te gast op een herdenking die ik mede organiseer. Hoop dat hij dit jaar weer er bij kan zijn! Hij is de laatste Ridder in mijn provincie.
Heeft u informatie over items uit mijn collectie? Neem dan contact met mij op..
beheerder http://www.onderscheidingenforum.nl
Lid van SRO en OMSA

Gebruikersavatar
Ed van Engeland
Moderator
Berichten: 622
Lid geworden op: 09 Sep 2008, 14:47
Locatie: Friesland

Berichtdoor Ed van Engeland » 02 Dec 2008, 10:21

wat voor emblemen draagt Anemaet op de rechtermouw? Ik vermoed dat de onderste het herinnerings (divisie-) embleem is van de US 2nd Inf. Div.

Gebruikersavatar
Ed van Engeland
Moderator
Berichten: 622
Lid geworden op: 09 Sep 2008, 14:47
Locatie: Friesland

Berichtdoor Ed van Engeland » 02 Dec 2008, 10:58

Ik bedoel eigenlijk, de vent in het midden.

Ralph Kolen
Berichten: 300
Lid geworden op: 30 Mar 2008, 22:06

Re: Ridders Militaire Willems-Orde sinds 1940

Berichtdoor Ralph Kolen » 30 Sep 2009, 01:00

Is de lijst die hier gepost is toevallig ook in een Excel-bestand beschikbaar?

Ik ben gek op Excel, daarmee kun je alles zo lekker op volgorde zetten in de geselecteerde kolom :twisted: :wink:

In dit geval is dat wel makkelijk, dan kun je het op chronologische volgorde zetten.


Terug naar “Militaire Willemsorde”

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 1 gast